Výstava – Haló, haló!

Na hlavní sezónu letošního roku je pro návštěvníky ve výstavních prostorách muzea připravena výstava Haló, haló! Tento výstavní počin představí ukázku z rozsáhlého souboru telefonních přístrojů, které Městské muzeum Týn nad Vltavou v nedávné době získalo do své sbírky. Výstava bude potrvá od 28. června 2024 a do 1. září Číst více…

Šel malíř krajinou

Městské muzeum Týn nad Vltavou zve na výstavu Šel malíř krajinou prezentující výběr výtvarného umění s tématikou krajiny ze sbírek vltavotýnského muzea. Výstava potrvá do 26. května roku 2024.

Krása rukou tvořená

Městské muzeum Týn nad Vltavou zve na výstavu Krása rukou tvořená prezentující tvorbu vltavotýnských řezbářů. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 13. října 2023 od 17:00 hod. ve výstavním sále vltavotýnského muzea. Výstava potrvá do 5. ledna roku 2024.

RETRO – CO V DOMÁCNOSTECH NEMOHLO CHYBĚT

RETRO – CO V DOMÁCNOSTECH NEMOHLO CHYBĚT Městské muzeum zve na výstavu, kterou jsme pro návštěvníky přichystali na letošní letní sezónu. Tento počin Retro, aneb co v domácnostech nemohlo chybět představí předměty z konce 19. století a 20. století ze sbírky Městského muzea Týn nad Vltavou. Výstava bude zahájena 1. července a potrvá Číst více…

Otto Rödl – 120 let

Srdečně vás zveme na výstavní počin Otto Rödl, 120 let, kterou jsme pro veřejnost na letošní sezónu připravili. Tato výstava připomíná významného vltavotýnského rodáka, pedagoga, hudebníka a loutkoherce u příležitosti letošního 120. výročí narození. Výstavku mohou návštěvníci shlédnout v expozici loutek vltavotýnského muzea do konce letošního roku.

Od kufru po kabelku, aneb zavazadla všeho druhu

Zveme vás na výstavu Od kufru po kabelku, aneb zavazadla všeho druhu, kterou jsme pro vás na letošní rok přichystali Městském muzeu Týn nad Vltavou. Výstava představuje kufry, brašny, aktovky, tašky, kabelky z 19. až druhé poloviny 20. století ze sbírky vltavotýnského muzea. Výstava potrvá do konce letošního roku.

Heligonky Konstantin Stibitz, uznávaný i zapomenutý

V pátek 3. března 2023 proběhne od 17. hodin vernisáž Heligonky. Konstantin Stibitz, uznávaný i zapomenutý. Tento výstavní počin představí významného výrobce hudebních nástrojů Konstantia Stibitze z Českých Budějovic, jehož heligonky jsou známé po celém světě. Na výstavě budou prezentovány unikátní nástroje ze soukromích sbírek. Výstava potrvá do 21. května 2023.

Krása lidové keramiky

Městské muzeum Vás srdečně zve na novou výstavu Krása lidové keramiky, která bude k vidění od 17.10. 2022 do 6.1. 2023. Přijďte si prohlédnout holbu, plotňák, mlékáč, džbán a další hrnčířské výrobky z konce 19. a první poloviny 20. století. Všechny vystavené předměty pochází z našich sbírek.

Kočárky od Blanky

Městské muzeum Vás srdečně zve na novou letní výstavu Kočárky od Blanky, která bude otevřena od 17.6. do 4.9.2022. Uvidíte dobové kočárky pro děti i panenky, hračky, panenky a dětské oblečení z období padesátých až osmdesátých let 20. století. Všechny předměty pochází ze soukromé sbírky manželů Blanky a Josefa Šídlových Číst více…